kompleksowe badania słuchu, refundacja NFZ, sprzedaż ratalna
Zamów wizytę domową

Aparaty zauszne:

Praktyczne i wygodne w użyciu. Aparat umocowany za małżowiną uszną połączony jest z indywidualnie wykonaną wkładką umieszczoną w uchu pacjenta. Wkładka uszna przekazuje wzmocniony dźwięk do kanału słuchowego. Dzięki możliwości znacznego wzmocnienia sygnału, aparaty zauszne są niezastąpione przy głębszych ubytkach słuchu. Wiele modeli zausznych można łatwo i wygodnie połączyć z zewnętrznymi źródłami dźwięku, np. z urządzeniami do odbioru TV i radioodbiornikami, telefonami komórkowymi – MobilPaket, ICOM.

Ze względu na duży wybór modeli o zróżnicowanych funkcjach i mocy, aparaty zauszne mogą być stosowane przy niemal każdym ubytku słuchu.

NOWOŚĆ !

Wodoszczelny aparat Siemens-Aquaris

Phonak Cros

Dla osób, które mają ubytek słuchu w jednym uchu, a drugim nie słyszą w ogóle, nie istniało do tej pory w pełni satysfakcjonujące rozwiązanie typu CROS. Phonak CROS jest właśnie tym rozwiązaniem, o które pacjenci od tak dawna pytali protetyków słuchu.

Sygnał z nadajnika po stronie ucha nie nadającego się do zaaparatowania przesyłany jest bezprzewodowo w czasie rzeczywistym do aparatu słuchowego.

Aparaty zauszne można podzielić na 3 typy:

  • - z tradycyjnym, grubszym wężykiem (opisany powyżej)
  • - z cienkim wężykiem – (system otwartego dopasowania)
  • - ze słuchawką w uchu – RIC – Receiver in Canal

System dopasowania otwartego aparatów zausznych

Modele tych aparatów posiadają niewielką, ergonomiczną obudowę, ukrytą za małżowiną uszną. Dźwięk z aparatu słuchowego do ucha pacjenta przesyłany jest za pomocą cienkiego dźwiękowodu, który jest zakończony wkładką całkowicie schowaną w kanale usznym. Na szczególną uwagę zasługują miękkie, ażurowe wkładki zapewniające odpowiednią wentylację ucha – tak ważną dla dobrego samopoczucia użytkownika.

Ażurowe wkładki zapobiegają również powstawaniu tzw. efektu okluzji – czyli zatkanego ucha. Dzięki temu wszystkie słyszane dźwięki brzmią bardziej naturalnie.

Aparaty RIC

Aparaty tego typu pojawiły się stosunkowo niedawno a już zdobyły rzesze zagorzałych zwolenników. To rodzina aparatów z tzw. słuchawką zewnętrzną.

Są mniejsze od popularnych aparatów zausznych dlatego, iż nie mają typowego rożka, nie posiadają słuchawki w obudowie. Ich słuchawka znajduje się poza obudową, bezpośrednio w kanale słuchowym.

Czysty dźwięk bez zniekształceń zostaje przekazany przez słuchawkę bezpośrednio z aparatu do ucha bez użycia dodatkowych nośników – dźwiękowodów, które czasami powodują zniekształcenia i wprowadzają dodatkowe tłumienie.

Cecha ta daje ogromną satysfakcję w odbiorze dźwięków.

Ich niewielkie wymiary, wyrafinowane kształty i duże możliwości techniczne wyznaczają trend, który obowiązywać będzie w przyszłości.

Zalety dopasowania:

  • - słuchawki zewnętrzne przystosowane do różnej wielkości niedosłuchów
  • - możliwość zastosowania wkładek indywidualnych
  • - uniwersalne kopułki (wkładki) umożliwiające szybkie dopasowanie (pacjent od razu może użytkować aparat)
  • - możliwość indywidualnego doboru kolorystyki


CONCHA
Aparaty Słuchowe

al. Wojska Polskiego 55
70-476 Szczecin


od poniedziałku do piątku
 9:00 - 16:30

(91) 433 44 97

concha@poczta.onet.pl

projekt www i realizacja